Aeonok – Elmélkedések könyve
Aeonok – Elmélkedések könyve Szellemi Búvárok Pesti Egylete, Bp., 1926, 1999; Első kiadás: Betrachtungsbuch für Alle 1866
Ennek a könyvnek tartalmát részben mint beszélő, részben mint írómédium közvetítettem.
Amikor e könyvet napam szellemének ajánlottam, kértem Őt, hogy adjon nevet e könyvnek, s erre azt írta általam: Nevezd e könyvet „aeonok”-nak (olvasd: eonok).
Szégyellem megvallani, hogy én egyáltalán nem is tudtam, hogy mit jelent e szó: aeonok, s ezért a lexikonban utánanézve ott a következő felvilágosítást találtam: „aeonok” a gnosztikusoknál isteni erőket jelentenek, amelyek az idők kezdetétől Istenből áradtak ki, és mint önálló szellemek (a „Szellem, erő, anyag” szerint az elsődök) a különböző időszakok és világrendek élén állnak.
Fölöttébb megörültem e névnek, mert az elmélkedésekkel soha sem kaptam meg az író szellem nevét is; rendszerint így írták alá: „vezetőid” vagy „szavaiból ismerheted fel a szellemet”.
Az „aeonok” szó értelmének a „Szellem, erő, anyagban” előforduló „elsődök”-kel való megegyezése által beigazoltnak látszott előttem, hogy ezt is ugyanoly szellemek írták, mert ez a szó, amelyhez ily különös úton jutottam, egyáltalán nem tőlem származott.